En alledeles för tidig lördagmorgon

Saker jag lärt mig idag: Om man tänker ett steg längre så slipper man gå blöta promenader. Och om man kollar upp svaren till alla frågor på den gamla tentan istället för att bevittna den viktiga händelsen att Robin åkte ut ur Idol, då hade man klarat omtentan imorse.

Tydligen är inte Tjeckien så efter i tekniken, för man kan kolla på matcherna live. Det är vad jag roar mig med just nu. Ställning inför 3:e perioden: 15-5 till Tyskland. Finaste har lyckats med ett mål och två utvisningar.

Vill man läsa om VM kan man göra det här. Vill man kolla på matcher kan man med lite letande och smärre kunskaper i tjeckiska lyckas med det här. Skiter man totalt i behöver man inte göra nånting.

Ikväll jag ska på fest med temat himmel och helvete. Jag klä ut mig till 2pac eller Einstein. Om det klassas som himmel eller helvete får man välja själv.

En kommentar to “En alledeles för tidig lördagmorgon”

  1. Spiderchick Says:

    december 10th, 2008 at 20:49

    haha jag är inte ihop med din pappa.

    Såvida din pappa inte är 27 bast och rockstar? =))

Kommentera